Вчитель інфо

ВІДОМОСТІ ПРО ЗАКЛАД

КЕРНОСІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ПЕРЕЩЕПИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ НОВОМОСКОВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Школа – це пристань і гавань,
Сюди повертаєшся знов

Із мандрів далеких і плавань,

Тут вічно панує любов.

Тебе тут завжди пам`ятають,

Куди б не заїхав, не зайшов –

На тебе постійно чекають

Увага, турбота, любов.

Історія Керносівського ліцею

Село Керносівка  є центром унікального краю, багатого своєю історією.  Лише одна назва цього населеного пункту сповнена легенд та гіпотез. З покоління в покоління, наприклад, ходить такий народний переказ, що ще князь Милорадов, облюбувавши улоговинне місце, де зараз розляглося село, подарував його своїй дочці, як придане.

Разом з лугами, що тяглися понад тихою Оріллю, він подарував княжні більше двадцяти родин кріпаків. Як говорить переказ, Милорадов був передбачливою людиною. Для вивчення  степів Приорілля, він вислав довіреного холопа по прізвищу Керносов. Звідси і назва – «Керносівка».

Відомостей про школи в Керносівці доби середньовіччя та Нового часу майже не залишилось. Проте достеменно відомо, що церковно-парафіяльна школа була відкрита у 1911 році. Знаходилась вона в самому центрі села і, як більшість таких шкіл, була восьмирічною.

Сучасну школу було побудовано та введено в експлуатацію в 1977 році. Цього року було перерізано символічну стрічку і до навчального закладу – Керносівської школи зайшли перші учні та перші педагоги.
 Кожен із нас, звертаючись до минулого, неодмінно згадує того, про кого хочеться сказати: « Вона створила нас, нашу школу».

Важко уявити, але всі питання та клопоти, пов’язані з побудовою нової школи було покладено на тендітні жіночі плечі. Звичайно ж не без допомоги тодішнього голови колгоспу Курносенка Вячеслава Павловича та Шкрябія Анатолія Максимовича, котрий був головним прорабом на будівництві.  Охмат Марія Дементіївна  гідно справлялась з усіма поточними проблемами, вона ж і стала першим директором Керносівської школи. Не дивно, що за допомогою населення нову школу було побудовано лише за два роки.

Та на посаді директора Марія Дементіївна пропрацювала недовго. Вже за півроку стіни школи вітали нового директора. Ним став Янчак Олександр Петрович. Наступний директор  - Хоменко Василь Абрамович (працював на посаді директора у 1977-1980рр).  Поряд із ним на шкільний поріг вступили вчителі, декотрі з яких до сих пір працюють в її стінах. У 1980 році новим директором школи стає Дацюк Ілля Миколайович.

Саме їм, тим першим вчителям, довелося створити душу школи, оживляти її.. Вони, сьогоднішні ветерани, формували лице школи: оформляли кабінети, стенди, укомплектовували класи меблями.

Новою епохою в житті Керносівської ЗОШ став 1981 рік. Адміністративне управління передається директору школи Дацюк Валентині Сергіївні.

Естафета зміни адміністрації школи відбулася в 1992 році. Школу очолила Травецька Люся Олегівна. Але нове тисячоліття Керносівська школа зустрічає зі своїм звичним для колективу директором Дацюк Валентиною Сергіївною.

Науково-технічний прогрес знаходить своє відображення у першому комп’ютерному класі, який було обладнано у 2000 році.

У 2007 році адмістративну естафету переймає Більо Валентина Миколаївна, а в 2009 році директором призначається Жмур Оксана Іванівна, котра зараз веде управління ліцеєм.
 Педагогічний колектив у співпраці з учнівською та батьківською громадою працює над вирішенням проблеми: «Високий рівень самовдосконалення педагога як засіб формування творчої активності шкільного колективу та позитивного іміджу закладу».

Заклад набуває нового сучасного естетичного вигляду. Значно поповнюється матеріально-технічна база.

Зараз стіни Керносівського ліцею щороку приймають не менше, ніж 12 першокласників (середній показник за останні п’ять років). За роки свого існування (з 1977 року) було випущено 26 медалістів.

Керносівська школа є україномовною.

Наша адреса:
вул. Калинова, 20